top of page

PROGRAM

Międzynarodowa Szkoła Biologii Molekularnej

Data: 30 maja 2022, 9:00 – 15:00

Miejsce: Uczelnia Łazarskiego, Warszawa, ul. Świeradowska 43, zapraszamy do udziału na żywo

Rejestracja i agenda: https://hopin.com/events/miedzynarodowa-szkola-biologii-molekularnej

Opis:

Zapraszamy do udziału w Międzynarodowej Szkole Biologii Molekularnej, która odbędzie się już 30 maja 2022 na Uczelni Łazarskiego w Warszawie (ul. Świeradowska 43). Wydarzenie będzie można oglądać na żywo online, ale serdecznie zapraszamy do udziału na żywo.

Koncepcja medycyny personalizowanej opiera się na dokładnej znajomości molekularnych podstawy patogenezy chorób, która pozwala na zastosowanie terapii celowanej i ukierunkowanej na zablokowanie kluczowego mechanizmu choroby. Podstawowym warunkiem rozwoju medycyny personalizowanej jest powszechna dostępność wysokiej jakości diagnostyki patomorfologicznej i genetycznej. Międzynarodowa Szkoła Biologii Molekularnej to wydarzenie mające na celu przybliżenie najnowszych standardów i strategii diagnostyczno-terapeutycznych w onkologii. W tym roku poruszona zostanie m.in. tematyka strategii diagnostyczno-terapeutycznych u chorych na nowotwór płuca, na nowotwory układu moczowo-płciowego (jajnika, prostaty, pęcherza, trzonu) czy roli współczesnych badań genetycznych (NGS sekwencjonowania następnej generacji), jako przyszłości  kompleksowej diagnostyki.

W trakcie trwania wydarzenia przewidziane są sesje warsztatowe.

Wykłady podczas sesji inauguracyjnej wygłoszą: Denis Horgan, European Personalized Medicine Coalition, dr hab. n. med. Beata Jagielska, Prezes PKMP oraz dr hab. n. med. Iwona Ługowska, Narodowy Instytut Onkologii – PIB.

Wydarzenie sponsorują: AMOGEN, Analityk Genetyka, Astra Zeneca, BIOCARTIS, Bristol Myers Squibb, Theromofisher oraz Qiagen.

powierzchni niebieski
bottom of page